Období koníčků/ Time for horses

Šitý koník.

Ahoj,
také se u vašich dětí střídají různá období podle oblíbených zvířátek nebo zážitků? U nás se během roku prostřídalo hned několik období. Poté, co jsme navštívili v létě na dovolené oceanárium, to bylo období ryb. Následovali ptáci, ovečky a nechyběli koníci. Na procházku totiž někdy chodíme kolem nedalekého jezdeckého klubu. Slovo kůň dokonce patřilo mezi první oblíbená slova, která se dcerka naučila. A protože se toto slovo často opakovalo, tak mě to nedalo a jednoho večera jsem zkusila koníka sama vyrobit.

Pokud by se vám koník líbil, vkládám jeho šablonu do složky „Ke stažení“. Šablonu jsem si sama nakreslila a zdigitalizovala. Výroba koníka není náročná. Celková doba na jeho výrobu je asi 2 hodiny. A to vše šiji v ruce, protože nemám šicí stroj (zatím :-)). Koník není nijak velký, tak se sešívá ručně dobře .

Co budete potřebovat:

 • látku cca 20x40cm, filc na ouška,
 • vlnu nebo provázek na hřívu a ocásek,
 • výplň z dutých vláken,
 • jehlu, niť, nůžky, fixu na textil.
  NÁVOD:
 1.  Vystříhněte koníčka z látky, ideálně zubatýma nůžkama,
 2. obraťte líce látky k sobě a po rubu sešijte zadním stehem (nebo drobným stehem na šicím stroji), vynechte otvor pro výplň (na hřbetě nebo v místě hřívy),
 3. přišijte ocásek a ouška, případně hřívu,
 4. obraťte lícem navrch,
 5. přišijte hřívu, pokud jste již tak neučinili dříve,
 6. vyplňte koníčka dutým vláknem, upěchujte vlákno např. tuškou a zašijte otvor, dokreslete fixou na textil očka a nozdry. A je hotovo.

  Pokud se rozhodnete koníka vyrobit, dejte vědět, jak se povedl 🙂

ENG

Hello,
Have your children different periods according to their favorite animals or experiences? Our daughter replaced several seasons during the year. After visiting the oceanarium in summer, it was a season of fish. The following period was characteristic by the admiration for birds, sheep and horses. Sometimes we were walking around a nearby equestrian club. Our daughter (toddler) was fascinated by horses. The word „horse“ (kůň) was among the first words which our daughter could speak. She was repeating this word offen and everywhere. It was the impulse for me to make a small horse toy.

If you like this horse, I put its template into the „Printable“ folder. Its creation is not complicated. I don´t have a sewing machine, so I can handmade it all. The required time is about 2 hours.

What you will need:

 • fabric approx. 20x40cm, felt for ears,
 • wool on the mane and tail,
 • hollow fiber filling,
 • needle, thread, scissors, textile fix.

Tutorial:

 1. Cut off the shape of horse from the cloth, ideally by jagged scissors,
 2. turn the fabric in reverse and put the reverse sides together. Stitch them by the „back stitch“ (or by a small stitch on the sewing machine), omit the fill hole (on the spine or in the place of the mane),
 3. sew tail, ears, (or mane),
 4. turn face up,
 5. stitch the mane unless you have done so earlier,
 6. fill the body of horse with filling, hang up the thread, for example by a pencil and stitch the hole. Draw eyes and nostrils on the fabric. Now it is done.

If you decide to make this horse toy, let’s know, how it worked 🙂

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *