Little Peanut doll

Ahoj,

dnes bych vám ráda představila panenku, která není běžně k vidění. Je od amerického výrobce, který ji prezentuje jako panenku sběratelskou (autorka Tasha Edenholm). Není určena primárně pro děti, ale není ani tzv. rebornovou panenkou. Před dcerkou ji zatím schovávám do doby, než bude větší. Pod dohledem si dcerka panenku ráda prohlíží, takže mi obě udělaly pěkný společný fotomodel.

Název panenky v překladu znamená malý burský oříšek. Představuje miminko s látkovým tělem. Měří 43,2 cm a oblékne nejmenší velikost běžného oblečení pro miminka (vel. 48). Ruce a nohy jsou vyrobeny z měkkého, ohebného vinylu. Tyto části jsou měkce stlačitelné. Uvnitř nožiček (od lýtek po chodidla) je umístěna sypká výplň, která dělá panenku těžší. Výplň je rozložena i v jiných částech panenky např. v hlavičce a na zadečku. Pokud máte panenku v náručí, připomíná tak více skutečné miminko než odlehčenou panenku. Nožky ani ruce nejsou k tělíčku připevněny klouby, což znemožňuje panenku posadit. Lze ji s omezením polohovat.

Panenka má krásné modré oči s fialkovým nádechem a dlouhé řasy. Oči dodávají její tváři jemný zvídavý výraz. Obličej je vystínován růžovými tvářičkami a ruměncem na čelíčku. Pusinka je lehce zvýrazněna lesklými rty. 

Pohled na ručičky ukazuje s jakou pečlivostí byla věnována pozornost detailům. Prsty mají lesklé nehtíky s bílou špičkou. Na horní straně rukou se objevuje drobný ruměnec. Podobně detailně jsou řešena i chodidla, která připomínají skutečné nožičky miminka.

Slabším místem panenky jsou ručně lepené jemné vlásky. Jsou hezké, ale mají tendenci při manipulaci s panenkou vypadávat. Lze je upravit jemným kartáčkem s měkkým chlupem, ale ne česat je hřebínkem. To je zřejmě i důvod, proč je panenka určená spíše jako sběratelská a nikoliv jako hračka pro děti. Vlásky lze chránit malou čepičkou, která panence velmi sluší. Přesto se domnívám, že je panenka velmi povedená a příjemná do ruky.

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *